چهارشنبه, 25 تير 1399
  • ساعت : ۱۱:۵۹:۲۸
  • تاريخ :
     ۱۳۹۹/۰۴/۰۷ 
  • کد خبر : ۲۳۹۷
رشد ارزش دارایی صندوق ذخیره كاركنان در بازار سهام
نگاهی به وضعیت دارایی های بورسی موسسه صندوق ذخیره کارکنان شهرداری تهران نشان می دهد ارزش دارایی موسسه در بازار سهام از رشد قابل توجهی برخودار بوده است.

به گزارش روابط عمومی موسسه صندق ذخیره کارکنان شهرداری تهران، صندوق ذخیره مالک سهام 5 درصدی بانک شهر است و روند یک ساله این سهم از رشد 531 درصدی آن در بازه زمانی منتهی به اول تیرماه امسال حکایت دارد.

نگاهی به روند بازار سهام از اول تیرماه سال 1398 نشان می دهد که رشد شاخص کل از 233 هزارو 886 واحد شروع شده و به یک میلیون و 300 هزار و 812 واحد در اول تیرماه امسال صعود کرده است.

در همین بازه زمانی سهام بانک شهر نیز با رشد 531 درصدی از 826 ریال در ابتدای تیرماه سال 98 به 5217 ریال رسیده است، این در حالی است که بررسی روند معاملات نشان می دهد بانک شهر عمدتا دارای صف خرید بوده و سهامداران کمتر حاضر به فروش سهم های در اختیار خود بوده و هستند.

بنا بر این گزارش با توجه به بازدهی 456 درصدی شاخص کل بورس (در بازه یک ساله مذکور) سهام موسسه با رشد 531 درصدی، توانسته است فراتر از رشد شاخص کل بورس تهران را تجربه کند.

محمد قائمی امیری مدیرعامل موسسه صندوق ذخیره کارکنان اخیرا در نشست خبری خود اعلام کرد کفه دارایی های موسسه بالاتر از بدهی آن قرار گرفته و هم اکنون پشتوانه اطمینان بخشی برای سپرده های اعضا نزد موسسه به شمار می رود.

کارشناسان اقتصادی معتقدند با توجه به انتظارات تورمی ناشی از نوسانات بازار ارز، ورود سرمایه های تازه واردان و افزایش تب سرمایه گذاری در بازار سهام و همچنین حمایت های پنهان و آشکار از این بازار می توان کماکان انتظار رشد شاخص گروه های پیشرو بورسی از جمله گروه بانکی را داشت.

انتهای پیام

 

 

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    V5.6.6.0